Bautec Berlin 2020
Uluslararası İnşaat Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı
18 - 21 Şubat 2020     Berlin, Almanya

Fuar Hakkında
Genel Bilgi
Paket Tur Programları

Pegasus Havayollari Ile Istanbul Sabiha Gokcen Cikisli

Turk Hava Yollari Ile Istanbul Havalimani Cikisli

Tum Paket Programlar

Uçuş Saatleri

Oteller
andel's by Vienna House Berlin
Hotel Riu Plaza Berlin
Şehir Hakkında

Genel Bilgi

Alışveriş

Görmeden Gelmeyin

Ulaşım

Şehir Haritası

Vize

Vize için gerekli evraklar

İletişim

İletişim bilgilerimiz

E-posta gönderim formu


Yeditepe Turizm
TürkiyeSeyahatAcentalarıBirliğiÜyesidir
TÜRSAB NO: A-4983

Potsdamer Platz
Birleşmenin ardından, Berlin’de başlayan ve tüm hızıyla devam eden yapılaşmanın en somut göstergesi. Kentin yeni yüzünün en belirgin sembolleri burada. II. Dünya Savaşı’nın ve duvarın semti ikiye bölmesinin ardından, birleşmeye dek, bu semt kendine gelemedi. Oysa şimdi 21. yüzyıl mimarisinin en çarpıcı örnekleriyle dolu. Binalara bakarken boynunuz tutulabilir. 1998’de tamamlanan DaimlerCity, 2000’de açılan Sony Centre ve Beisheim Centre, meydandaki en dikkat çekici yapılar. Dünyanın en hızlısı olduğu bilinen asansörüyle Panorama Observation Deck’e çıkıp bu ’’Yeni Berlin’’i seyretmeyi ihmal etmeyin.

Charlottenburg
Duvar yıkılmadan önce Berlin’e gelenlerin tercih ettiği yerdi. Charlottenburg, bir zamanlar Kurfürstendamm üzerinde sıralanan caz ve edebiyat kahveleriyle, kültürel açıdan göz dolduran bir semtti. Bugün eski özelliklerini kaybetmiş olsa da Charlottenburg Sarayı’nı görmek, 3.5 kilometrelik, kısaca Ku’damm olarak bilinen Kurfürstendamm caddesinde alışveriş yapmak için buraya uğranabilir. 

Schöneberg
Çarşamba ve cumartesileri ’’Çiftçi Pazarı’’nın kurulduğu Schönenberg, restore edilmiş, 19. yüzyıla ait evler ve kafelerle dolu. Bu popüler mahallede, ayrıca eşcinseller de yoğunlukta. Semtin en ünlüsü Alman sinemasının ilk kadın yıldızı, Marlene Dietrich. Mezarı burada. 

Kreuzberg
Burada yaşayan farklı kültürlerin yarattığı karmaşık bir atmosferi vardı. Kentin ihmal edilmiş, yıpranmış bir bölgesiydi. Birleşmenin ardından, buradaki yaşam da farklılaştı. Hem daha huzurlu oldu, hem de bir bölümündeki evler iyi bir restorasyondan geçti. Kiraların daha ucuz olduğu semtin doğu kısmında, hálá göçmen kültürü ve çeşitlilik kendini belli ediyor. Türkler nüfusun üçte birini oluşturuyorlar. ’’Küçük İstanbul’’ olarak bilinen Kottbusser.