Mebel Moskova 2019
Uluslararası Ağaçişleri Ve Mobilya Üretimi Fuarı
18 - 22 Kasım 2019     Moskova, Rusya

Fuar Hakkında
Genel Bilgi
Paket Tur Programları

Turk Hava Yollari Ile Istanbul Havalimani Cikisli

Uçuş Saatleri

Oteller
Crowne Plaza Moscow World Trade Centr
Şehir Hakkında

Moskova Hakkında

Moskova Görülecek Yerler

Moskova Yeme İçme

Vize

Vize için gerekli evraklar

İletişim

İletişim bilgilerimiz

E-posta gönderim formu


Yeditepe Turizm
TürkiyeSeyahatAcentalarıBirliğiÜyesidir
TÜRSAB NO: A-4983

Moskova'da Görülecek Yerler

Kızıl Meydan: Moskova da kızıl; kırmızı ve güzel anlamına gelmektedir. Bu meydan geçmişte bir çok olaya tanklık etmiş tarihi bir meydandır. Şu zamanlarda ki özelliği ise, içinde barındırdığı etkileyici yapılarıdır.

Kremlin Sarayı: Moskova'nın sembolü olarak gösterilen Kremlin Sarayı, savunma kalesi olarak yapılmış, etrafını çevreleyen 19 metre yükseklikteki kırmızı duvarları Saray'a ayrı bir özellik katmaktadır. Sarayın içinde bulunan kiliseleri ve en uzunu 72 metre olan kulesi ile dikkat çekmektedir.

Saint-Basile Katedrali: Kremlin Sarayı'ndan sonra Moskova'da en çok ilgi gören yapı, Saint-Basile Katedrali'dir. Rusya hükümeti tarafından hala kullanılmakta olan kadetralin, en büyüleyici tarafı, uzunluklarının birbirinden farklı olması ile değişik bir görünüş sergileyen 8 kubbesidir. En yüksek kubbenin tepesinin altın kaplamalı olması ve özellikle katedralin gece ışıklandırıldığında, birbirinden renkli çinileri ile göz doldurmasıyla ayrı bir güzellik katar.

Lenin Mozolesi: 1924 yılında ölümünden 56 gün sonra mumyalanan Lenin, şu anda camdan bir fanusun içinde bulunuyor. Gezmek için belli günlerde ziyarete açık.

Puşkin müzesi: Müzede en dikkat çekici eserler Truva Hazineleri'dir. Bir çok altın ve değerli taşlardan oluşan bu hazine görülmeye değer. Müzede 20. yüzyıl hazineleri, Roma, Mısır ve Ortaçağdan kalan birçok koleksiyon sergileniyor.

Nazım Hikmet Mezarlılığı: 3 Haziran 1963 yılında ölen Nazım Hikmetin mezarı Moskova'da Novo-Deviçi Mezarlığı'nda bulunuyor.

 

 

Gorki Parkı: Moskova'nın en meşhur parkıdır. Kışın havanın soğuk olmasına aldırmadan bir sanat eseri konumundaki dev gibi buzdan heykellerin sergilendiği, akın akın gelen ziyaretçileriyle meşhurlaşan bu park, aynı zamanda bir çok bar ve kafeyi de içinde bulundurduğu için Moskova'da güzel dakikalar geçirebileceğiniz yerler arasındadır.

Moskova'yı kuşbakışı birçok tepeden izleyebilirsiniz. "Poklonnoya Tepesi" ve Moskova Üniversitesi'nin ön yakasında bulunan "Lenin Tepensinden" Moskova'nın renkli ve cıvıl cıvıl halini izleyebilirsiniz. Gece eğer bu tepeler giderseniz ışıklandırılmış haliyle ayaklarınızın altına serilmiş olan Moskova'ya bir kere daha hayran kalabilirsiniz.

Ayrıca, Moskova'yı nehir üzerinden, botla yapabileceğiniz gezi sayesinde seyretme fırsatınız varken, bunu kaçırmayın.